سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

اختتامیه جشنواره هنر درمانی معلولین هرمزگان روز ۲۷ اردیبهشت برگزار می شود

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان:

اختتامیه جشنواره هنر درمانی معلولین هرمزگان روز ۲۷ اردیبهشت برگزار می شود

جهانشاهی، مدیرکل بهزیستی هرمزگان

مدیرکل بهزیستی هرمزگان در نشست با خبرنگاران، با اشاره به ایجاد پایگاه‌های هنر درمانی در سطح استان اظهار کرد: با استفاده از توان مؤسسات همکار برگزاری جشنواره هنر درمانی در دستور کار قرار گرفت که از اواخر فروردین ماه آغاز شد و عصر روز ۲۷ اردیبهشت‌ماه اختتامیه آن برگزار خواهد شد.

به گزارش صدف نیوز؛ نشست خبری مدیر کل بهزیستی استان هرمزگان با موضوع جشنواره هنر درمانی ستاره ویژه افراد دارای معلولیت در سطح استان هرمزگان با حضور معاون توانبخشی و مدیرعامل و رئیس هئت مدیره موسسه ستاره توان بخش در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

سامیه جهانشاهی در این نشست با اشاره به ایجاد پایگاه‌های هنردرمانی در سطح استان اظهار کرد: با استفاده از توان مؤسسات همکار برگزاری جشنواره هنر درمانی در دستور کار قرار گرفت که از اواخر فرودین ماه آغاز شد و در روز پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در سالن غدیر شهرک مروارید شهر تازیان اختتامیه آن برگزار خواهد شد.

وی افزود: این جشنواره با هدف ایجاد رقابت، شور، انگیزه و معرفی توانمندی‌های معلولان در سه بخش موسیقی، نمایش عروسکی و نقاشی برگزار شده است.

جهانشاهی بیان کرد: نگاه سازمان بهزیستی این است که تا جایی که امکان دارد دسترسی توانیابان به هنر را تسهیل کند و از این طریق برای شکوفایی استعدادهای این قشر تلاش کند چرا که هنر می‌تواند راهی برای کاهش مشکلات روحی و روانی افراد دارای معلولیت باشد.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان تاکید کرد: حدود ۳۷۰ نفر آثار خود را برای حضور در جشنواره هنر درمانی ارسال کرده‌اند که از این بین ، آثار ۱۳۰ شرکت کننده در بخش‌های مختلف جهت داوری برگزیده شده‌اند.

وی ادامه داد: ۳۱ شرکت کننده در حوزه موسیقی و آواز خوانی، ۱۷ هنرجو در رشته نقاشی و ۱۵ هنرمند در بخش نمایش عروسکی برای شرکت در کارگاه‌های آموزشی رشته‌های خود انتخاب شدند تا با استفاده از اساتید مجرب زمینه فعالیت حرفه‌ای‌تر آن‌ها مهیا شود.

جهانشاهی تأکید کرد: طی سال گذشته اداره کل بهزیستی هرمزگان در قالب تفاهم‌نامه‌های مختلف ۱۵ میلیارد ریال برای هنر درمانی در استان هزینه کرده است.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان خاطرنشان‌کرد: جشنواره هنر درمانی طرح ابتکاری استان هرمزگان است و از سال آینده برای برگزاری ملی و منطقه‌ای تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به نقش هنر در افزایش روحیه افراد دارای معلولیت و استعدادهای هنری موجود در آنان گفت: یکی از مطالبات هنرمندان توانخواه استان تامین یک سالن اختصاصی برای فعالیت‌های هنری است و اگر زمین هم به این منظور اختصاص داده شود خیرینی وجود دارند که بتوانند ما را در احداث این مجموعه هنری ویژه کمک کنند و فرهنگسرای ویژه افراد دارای معلولیت احداث شود.

ساعت: ۰۸:۲۰ بعد از ظهر - ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

Views: 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *