سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

اتاق بازرگانی هرمزگان می‌تواند در مردمی سازی اقتصاد با دولت همکاری کند

استاندار هرمزگان:

اتاق بازرگانی هرمزگان می‌تواند در مردمی سازی اقتصاد با دولت همکاری کند

استاندار هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه گذاری مناسب در سطح استان، بر هم افزایی بخش خصوصی و دولتی در داخل استان تاکید کرد و گفت: مایل هستیم بخش خصوصی توانمند بومی داخل استان به مسائل سرمایه گذاری و ظرفیت‌های درون استان ورود کند.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در جلسه مشترک با اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی استان که با حضور مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان و احمد مرادی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با توجه به احصا مسائل استان و تقدیر از اتاق بازرگانی به جهت اهتمام در انجام مسئولیت‌های اجتماعی اظهار داشت: در استان مسائلی داریم که این مسائل به عدد و رقم مشخص هستند و برای حل آنها برنامه ریزی صورت گرفته است.

وی حل مسائل مرتبط با فاضلاب، مدارس نیمه تمام و آبرسانی به مناطق دارای مشکل را دارای اولویت برشمرد و افزود: آنچه موجب می‌شود مسائل استان حل شود همکاری قوا و بخش‌های مختلف با یگدیگر است که خوشبختانه در سطح استان این همکاری وجود دارد.

استاندار هرمزگان با اشاره به لزوم انتقال کارت بازرگانی تمامی شرکت های فعال در استان به هرمزگان گفت: یکی از سیاست‌های ما در این زمینه این است که در تقسیم برق محدویت هایی در حوزه انرژی و خدمات برای شرکت‌هایی که کارت بازرگانی خود را به استان انتقال نداده‌اند اعمال خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: سهمیه هیچ شرکتی صفر نخواهد شد اما ما نظام اولویت بندی داریم و مبتنی بر این نظام سهمیه های مرتبط با انرژی و خدمات را اعمال می کنیم.

استاندار هرمزگان گفت: یکی از مصوبات جلسه قبل در حوزه راه‌اندازی زنجیره سورتینگ بود که بایستی عملیاتی شود در این خصوص سازمان بنادر زمینی در نظر گرفته که می‌توان با هم افزایی اتاق بازرگانی و سازمان بنادر این زنجیره را راه‌اندازی کرد.

وی ادامه داد: در حوزه ریلی امسال اعتبار خوبی برای استان تخصیص یافته که هزار میلیارد آن مصوبه سفر است و بالغ بر ۱۵ همت نیز حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی است که بخش قابل توجهی از این اعتبارات برای ریل بزرگترین ترمینال معدنی کشور  تخصیص یافته است.

دوستی با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه گذاری مناسب در سطح استان، بر هم افزایی بخش خصوصی و دولتی در داخل استان تاکید کرد و گفت: مایل هستیم بخش خصوصی توانمند بومی داخل استان به مسائل سرمایه گذاری و ظرفیت‌های درون استان ورود کند.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۰۰ بسته سرمایه گذاری در سطح استان احصا و در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار گرفته گفت: بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان هم باید به این فرصت‌ها به ویژه در حوزه اقتصاد دریا محور ورود کند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم عملیاتی سازی شعار سال تاکید کرد: مردمی سازی اقتصاد نیازمند بستر سازی و استفاده از تجربیات و مشاوره‌های بین المللی است که در این زمینه هم اتاق بازرگانی می‌تواند با دولت همکاری کند و طراحی در این بخش انجام دهد.

محمدرضا صفا رییس اتاق بازرگانی هرمزگان نیز طی سخنانی ضمن اشاره به برنامه های در دست اقدام این نهاد و سرمایه گذاران بخش خصوصی استان، آمادگی خود را برای همکاری با دولت جهت تحقق شعار سال و اهداف اقتصادی در استان اعلام کرد.

ساعت: ۱۱:۲۵ بعد از ظهر - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷

Views: 33

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *