سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

ما عهد شکنی نکنیم، اجازه بدهیم غربی ها اینکار را انجام دهند

ما عهد شکنی نکنیم، اجازه بدهیم غربی ها اینکار را انجام دهند

از هنگامی که رهبر معظم انقلاب استفاده از انرژی هسته ای در مصارف نظامی مانند ساخت بمب اتمی را حرام اعلام کردند طرف های غربی از جمله آمریکا تا حدودی خیالشان راحت شد و تیم مذاکره کننده کشورمان با تاکید بر این فتوای مقام معظم رهبری توانست دستاوردهای خوبی در مذاکرات داشته باشد و قطعنامه های ظالمانه شورای امنیت بر ضد ایران را لغو و برجام اجرایی شود.

در این میان مخالفان دولت روحانی از این اتفاق عصبانی هستند که چرا این موفقیت نصیب آنها نشده است و هر بار با اظهارات نسنجیده خود طرف های غربی را به وحشت می اندازند و آنها می گویند ممکن است جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود پایبند نباشد. البته در آمریکا و کشورهای غربی نیز عده ای هستند که از امضای توافقنامه هسته ای با ایران ناراضی هستند و اظهارات مشابهی از جمله پاره کردن این توافقنامه می کنند و شیطنت آمیزانه برای فریب افکار عمومی فعالیتهای موشکی و … ما را مغایر این توافقنامه می دانند اما در حقیقت این گونه نیست زیرا ساخت موشک و دیگر تجهیزات دفاعی ربطی به توافقنامه هسته ای ندارد.

البته هرگز نباید به غربی ها اعتماد کامل داشته باشیم و نباید تصور کنیم که آنها تا ابد به تعهدات خود پایبند می مانند چرا که آنها از سر ناچاری، ایران هسته ای را به رسمیت شناخته اند و اگر بتوانند عهد شکنی خواهند کرد ولی ما نباید در نادیده گرفتن این توافقنامه پیش قدم شویم تا روسیاهی آن به نام آنها در تاریخ ثبت شود.

برخی از کارشناسان خودمان معتقدند تا زمانی که جمهوری اسلامی ایران مانند کره شمالی، پاکستان و برخی دیگر از کشورها سلاح هسته ای نداشته باشد قدرتهای غربی دست از تهدید ما بر نمی دارند. این عده می گویند ما باید سلاح هسته ای را در اختیار داشته باشیم ولی از آن استفاده نکنیم تا غربی ها جرات نکنند به ما زور بگویند.

ولی در شرایطی که طبق فتوای مقام معظم رهبری، داشتن سلاح هسته ای برای ما حرام است؛ اجرای سیاست اعتدالی که تنش های منطقه ای را کاهش می دهد بهترین راهکار می باشد زیرا اسلام نیز دین اعتدال است.

به قلم: حسین فریدونی (سردبیر)

Views: 10

One comment on “ما عهد شکنی نکنیم، اجازه بدهیم غربی ها اینکار را انجام دهند

  1. گنجی پور گفت:

    اتفاقا دولت کریمه تدبیر هم تدبیرش همینه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *