سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

اجرای برنامه های فاخر و متنوع در ششمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس

اجرای برنامه های فاخر و متنوع در ششمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: ششمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس با اجرا و برگزاری برنامه های فاخر، متنوع و با نشاط همراه است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن تأکید بر اعلام آمادگی گروه های مختلف فرهنگی – هنری در برگزاری و مشارکت برنامه های مختلف این رویداد بزرگ گفت: نهایت تلاش و سعی به عمل آمده تا از حداکثر مشارکت هنرمندان و علاقه مندان به این حوزه استفاده شود.

وی از حمایت و همراهی استاندار هرمزگان تقدیر و تشکر کرد و ابراز داشت: تاکنون چندین جلسه با حضور استاندار، معاونان، مشاوران و … در خصوص نحوه اجرای جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس برگزار شده و شرح وظایف هرکدام از دستگاه ها و میزان مشارکت و همراهی آن ها مشخص گردیده است.

دبیر ششمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس به برنامه های در نظر گرفته شده اشاره کرد و گفت : با پیگیری های دبیرخانه دائمی خلیج فارس، برنامه های متنوعی با حضور استان های ساحلی خلیج فارس تدارک دیده شده که از هشتم اردیبهشت آغاز و همزمان با روز ملی خلیج فارس در ۱۰ اردیبهشت خاتمه خواهد یافت .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد: علاوه بر برنامه های جشنواره ،توسط ادارات و سازمان ها نیز در سطوح مختلف جشن ها و ویژه برنامه های متعدد برگزار می شود .

دکتر درویش نژاد در ادامه افزود : اکران فیلم مستند داستانی ” جزیره رنگین ” ساخته خسرو سینایی پنج شنبه ۹/۲/۹۵ ساعت ۱۶ در سینما ستاره جنوب ، فستیوال موسیقی اقوام خلیج فارس با حضور گروه های موسیقی ” عربی الغدیر ، بختیاری آواب ، لیان بوشهر و هرمزگان ” ، پنج شنبه ۹/۲/۹۵ ساعت ۲۰ در پارک غدیر بندرعباس ، گردهمایی علمی خلیج فارس ، افتتاح موزه نقشه خلیج فارس، جمعه ۱۰/۲/۹۵ ساعت ۱۰، جزیره هرمز ، جلوه های پنهان خلیج فارس شامل نمایشگاه گروهی عکس زیر آب با حضور هنرمندان هرمزگان ، بوشهر و خوزستان و اختتامیه ششمین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس جمعه ۱۰/۲/۹۵ ساعت ۱۶ در تالار شهید آوینی و ده ها برنامه دیگر در سراسر استان از مهمترین برنامه های گرامیداشت روز ملی خلیج فارس می باشد.

وی به حضور شخصیت های برجسته کشوری و لشکری در اختتامیه جشنواره اشاره کرد و بیان داشت : علاوه بر حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه، رأی زنی های لازم با هیأت دولت برای حضور سایر وزیران در حال انجام است و اساتید مطرح دانشگاه ، مورخان ، پژوهشگران از دیگر مهمانان جشنواره هستند .

گفتنی است : ششمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس ۸ الی ۱۰ اردیبهشت در هرمزگان برگزار می شود.

Views: 16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *