سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه افتتاح شد

پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه افتتاح شد

افتتاح پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه

در دومین روز گرامیداشت هفته دولت پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولان و هنرمندان افتتاح شد.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، فریدون همتی استاندار هرمزگان در این آیین، شهر بندرلنگه را پیشرو در حوزه زیر ساخت های فرهنگی دانست و گفت: با افتتاح این پروژه بخش قابل توجهی از نیازهای زیرساختی هنرمندان بندرلنگه مرتفع خواهد شد.

رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز در خصوص این پروژه عنوان کرد: پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با ۵۰۰ مترمربع زیربنا دارای سالن پلاتو ۱۰۰ نفره و نگارخانه با ظرفیت ۳۵ تابلو و چندین گارگاه آموزشی و بخش اداری و …. است.

وی افزود: پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان احداث شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان همچنین از کلنگ زنی یازده پلاتو و نگارخانه به مناسبت هفته دولت در سراسر استان هرمزگان خبر داد.

رضا کمالی زرکانی  گفت: در سفر وزیر ارشاد به استان پیگیری های لازم در این خصوص انجام گرفت و زمین مورد نیاز از سوی شهرداری ها اختصاص یافت و در هفته دولت کلنگ زنی ها انجام شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: این یازده پلاتو و نگارخانه در شهرستان های پارسیان، بندرکنگ، بندرخمیر، بستک، هرمز، حاجی آباد، میناب، سیریک، جاسک و بشاگرد ساخته می شود و از این طریق بخش قابل توجهی از زیرساخت های فرهنگی و هنری استان تامین خواهد شد.

Views: 15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *