سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مردم هرمزگان در محاصره سیل

مردم هرمزگان در محاصره سیل

سیل در هرمزگان

بارندگی های چند روز اخیر و جاری شدن سیل در نقاط مختلف استان هرمزگان، خصوصا در غرب و شرق استان با آنکه موجب خوشحالی روستاییان و اکثر مردم شده اما مشکلاتی را نیز برای اهالی استان به وجود آورده است.

به گزارش صدف نیوز: جاری شدن سیلاب در برخی نقاط استان، باعث قطع راههای ارتباطی، قطع برق، آب و تلفن شده و تعدادی از هم استانی ها بر اثر غرق شدن در رودخانه ها جان خود را از دست داده اند. گزارش های رسیده حکایت از آن دارد که تعدادی از روستاهای بخش رویدر شهرستان خمیر و بستک در محاصره سیل قرار گرفته و امکان کمک رسانی از طریق زمین برای اهالی این روستاها امکان پذیر نبوده و مایحتاج ضروری آنان از طریق بالگردهای امدادی انجام شده است.

فرماندار بندرعباس و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: ۵۰ نفر از کسانی که در سیلاب ناشی از طغیان رودخانه های فصلی گرفتار شده بودند با تلاش مردم و نیروهای امدادی نجات یافتند.

احمد پویافر اظهار داشت: چنانچه این عده به هشدارهای داده شده توسط مسئولان در رسانه ها توجه می کردند گرفتار سیلاب نمی شدند و از مردم انتظار می رود هشدارها را جدی بگیرند.

وی اضافه کرد: افراد تصور می کنند حادثه برای آنان رخ نمی دهد درصورتی که چنین نیست و در حوادث طبیعی هر لحظه احتمال رخداد جدید وجود دارد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان ابراز داشت: میزان بارش در بندرعباس ۱۳ و هفت دهم میلی متر می باشد ولی باران در اطراف قابل توجه بوده و موجب پر شدن سدهای شمیل و نیان شده است.

وی اضافه کرد: موج دوم بارندگی از فردا آغاز می شود و احتمال آبگرفتگی معابر و روستاها وجود دارد و با توجه به شرایط نامساعد جوی مردم از سفرهای دریایی و صید در مدت بارندگی پرهیز کنند.

فرماندار بندرعباس اظهار داشت: طرح اسکان موقت برای مواقع ضروری دیده شده که امید می رود حادثه رخ ندهد تا این طرح اجرایی شود.

Views: 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *