سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

۷۴۹ طرح عمرانی هفته دولت در هرمزگان به بهره‌برداری می رسد

۷۴۹ طرح عمرانی هفته دولت در هرمزگان به بهره‌برداری می رسد

استاندار هرمزگان گفت: ۷۴۹ طرح با سرمایه‌گذاری ۴۳ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در سال ۱۴۰۰ در سراسر استان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در جمع خبرنگاران با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و فرارسیدن هفته دولت، اظهارداشت: از این تعداد، ۲۶ طرح شاخص و بزرگ با ۳۶ هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال سرمایه‌ گذاری و تخصیص اعتبار، اجرایی شده‌اند.

وی ادامه داد: هم‌چنین در این هفته، عملیات اجرایی ۹ طرح مهم با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۵۸۶ میلیارد ریال در استان هرمزگان، آغاز می‌شود.

آخرین طرح‌های شاخص افتتاح شده در ماه‌های تیر و مرداد امسال استان هرمزگان در دولت قبل مربوط پروژه‌های مناطق آزاد ،۱۳ طرح درقشم و کیش با سرمایه گذاری هفت هزار و ۴۱۶میلیارد ریال می‌باشد که روز دوشنبه پنجم مرداد امسال به صورت ویدوئو کنفرانسی به بهره‌برداری رسید.

ازاین تعداد ۹ طرح در قشم با سرمایه گذاری شش هزار و ۳۷۹میلیارد ریال بوده که پنج هزار و ۶۷۹ میلیارد ریال از این سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی انجام شده و برای ۶۰۷ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

۲۴ تیرماه امسال نیز در مراسم بهره‌برداری از ۱۶ طرح زیربنایی سازمان بنادر کشور، شش طرح دریایی و بندری به ارزش سه هزارو ۱۹۷میلیارد تومان به صورت ویدئوکنفرانسی در سطح بندرهای این استان بهره‌برداری شد.

بهره‌برداری از ۱۰۵ طرح بهداشتی و درمانی و طرح جامع انتقال، ذخیره‌سازی و صادرات اسید سولفوریک نیز از دیگر طرح‌های شاخص در استان هرمزگان بود که در نیمه نخست تیرماه امسال بهره‌برداری شد.

ساعت: ۰۸:۴۶ بعد از ظهر – ۱۴۰۰/۰۶/۰۳

Views: 268

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *