سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هشتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی – هنری خلیج‌فارس در بندرعباس برگزار می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

هشتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی – هنری خلیج‌فارس در بندرعباس برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی – هنری خلیج‌فارس در بندرعباس خبر داد.

به گزارش صدف نیوز: علیرضا درویش نژاد در ستاد هماهنگی این جشنواره در استانداری هرمزگان، گفت: این جشنواره در راستای صیانت از هویت فرهنگی خلیج‌فارس و جلوگیری از تحریف واقعیت‌های تاریخی و تمدنی این حوزه شکل‌گرفته است و تاکنون نیز توانسته است با استفاده از حضور هنرمندان، اساتید، مورخان، پژوهشگران و… به‌خوبی از عهده این وظیفه بر بیاید.

وی با تأکید بر حمایت همه‌جانبه دستگاه‌های مختلف استان از این رویداد مهم، اظهار کرد: پیگیری‌ها و حمایت‌های استاندار و معاونین استانداری قابل‌تقدیر است و ازآن‌جهت که این جشنواره بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی استان در سطح ملی و بین‌المللی است و مشارکت همه دستگاه‌ها ضرورت دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد: برای این دوره از جشنواره برنامه‌های بسیار متنوعی دیده‌شده است که با حضور مقامات بلندمرتبه کشوری برگزار خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان اظهار کرد: میزبانی این رویداد مهم باعث افتخار هرمزگان در طی این سال‌ها بوده است و به‌حق نیز به‌خوبی از عهده برگزاری مطلوب آن برآمده است.

بهروز اکرمی عنوان کرد: هم‌اکنون شیوه جنگ‌ها در جهان تغییر کرده است و دشمنان به‌سوی جنگ نرم متمایل شده‌اند که یکی از این حربه‌ها علیه کشور ما از طریق تحریف هویت‌های تاریخی و جغرافیایی صورت گرفته است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان بیان کرد: استفاده مطلوب و حداکثری از سرمایه‌های معنوی و همچنین اساتید دانشگاه ، مورخان و پژوهشگران معتبر می‌تواند در تسریع اهداف جشنواره مؤثر واقع شود.

اکرمی، مشارکت همه‌جانبه اعضای ستاد برگزاری جشنواره بین‌المللی فرهنگی – هنری خلیج‌فارس را ضروری دانست و عنوان کرد: این جشنواره متعلق به همه ایرانیان است و هرمزگان به‌عنوان مدافعان اصلی خلیج‌فارس نقش ویژه‌ای در صیانت از هویت خلیج‌فارس دارند و بر همین مبنا همه دستگاه‌ها موظف به همکاری هستند.

هشتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی – هنری خلیج‌فارس هم‌زمان با روز ملی خلیج‌فارس دهم اردیبهشت‌ماه در استان هرمزگان برگزار می‌شود.

Views: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *